prysznic bezbrodzikowy

Prysznic bez brodzika – coraz chętniej wybierane rozwiązanie do nowoczesnej łazienki

Aranżując swoją łazienkę wiele osób zastanawia się jakie rozwiązanie będzie zarówno bardzo atrakcyjne wizualnie jak i maksymalnie funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości.

Coraz bardziej popularne są maksymalnie minimalistyczne rozwiązania, które prezentują się bardzo atrakcyjnie i posiadają wszystkie pożądane, wyżej wymienione cechy.

W opis ten ś‌wietnie wpisują się prysznice bez brodzika, które zdobywają coraz większą grupę miłośników.

Łazienka z prysznicem bez brodzika 

Kabina prysznicowa bez brodzika  to bardzo nowoczesne, ale zarazem uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w łazience o każdym rozmiarze. Prysznic ten wygląda dużo delikatniej niż tradycyjne prysznice z głębokim prysznicem.

Pomieszczenie o niewielkim rozmiarze zyskuje dzięki temu „lekkości” i nie występuje poczucie przytłoczenia wnętrza.

Kabiny prysznicowe bez brodzika – czy wszędzie możemy je założyć?

Pierwszą i podstawową kwestią, nad którą powinniśmy się zastanowić rozważając różne typu pryszniców, to fakt, czy jego montaż będzie możliwy w naszej przestrzeni łazienkowej. Prysznic bez brodzika należy zaplanować już na etapie projektowania wnętrza. Jeśli pomysł na bezbrodzikowy prysznic powstał na etapie remontowania wykończonej łazienki, to będzie on stanowił znacznie większe wyzwanie.

Do montażu bezbrodzikowej kabiny konieczna jest odpowiednio wyprofilowana podłoga. Jeśli mimo tego zależy Ci na założeniu takiego prysznica, to musisz liczyć się z tym, że będzie to wiązać się z kłuciem płytek lub nawet podłoża, które znajduje się pod nimi.

Prysznic szyty na miarę – prysznic bez brodzika w bloku, domu, na basenie czy siłowni

Niewątpliwą zaletą bezbrodzikowej kabiny prysznicowej jest możliwość dopasowania kształtu natrysku do własnych, indywidualnych preferencji. Dzięki bezbrodzikowej konstrukcji, nie mamy ograniczeń co do kształtu czy rozmiaru prysznica, co sprawia, że możemy dopasować go do własnej wizji i własnej łazienki.

Łazienka prysznic bez brodzika a wysoka funkcjonalność 

Ten typ prysznica charakteryzuje się również wysoką funkcjonalnością – bezbrodzikowa konstrukcja znacznie zwiększa komfort kąpieli. Nie musimy wchodzić do brodzika, który stanowi niewątpliwą barierę dla osób, które mają problem z poruszaniem się. Jest to bardzo duże udogodnienie dla osób z niepełnosprawnościami oraz poruszającymi się na wózku inwalidzkim. Niektóre kabiny umożliwiają wjazd do środka osobie poruszającej się na wózku, co dodaje nie tylko komfortu, ale i niezależności.

Do grupy osób, które również często mają problem z samodzielnym wejściem do głębokiego prysznica są seniorzy, dla których wybór ten będzie także świetną alternatywą.

W przypadku tego prysznica istnieje możliwość umieszczenia w kabinie krzesełka sanitarnego lub siedziska do kąpieli.

Prysznic bez brodzika odpływ łatwy do utrzymania w czystości

Kwestie higieniczne w łazience także nie są bez znaczenia. Kolejną, nie mniej istotną cechą takiego typu kabin prysznicowych jest możliwość bezproblemowego utrzymania jej w czystości. Podłogę w kabinie można wyczyścić przy użyciu zwykłego mopa do podłóg. Dbanie o odpowiednią higienę odpływu także nie jest niczym skomplikowanym ani czasochłonnym. Wyczyszczenie odpływu zajmie Ci co najwyżej kilka minut.

Kabina bez brodzika świetnie wpisuje się w nowoczesne wnętrza i obecne trendy. Bardzo estetyczny, minimalistyczny design cechuje się również wysoką uniwersalnością, dzięki czemu świetnie sprawdzi się on do wnętrz wykonanych w różnych stylach aranżacyjnych.

Prysznic z brodzikiem czy bez? Jakie ograniczenia ma bezbrodzikowa kabina?

Decydując się na wybór bezbrodzikowej kabiny prysznicowej trzeba jednak mieć na względzie, że należy odpowiednio wcześniej, jeszcze na etapie projektowania łazienki podjąć decyzję o jego wyborze. W przeciwnym razie wiąże się to z koniecznością usunięcia płytek oraz skłucia wylewki, aby osiągnąć odpowiedni spad.

Prysznic ten nie jest również gotowym rozwiązaniem – nie kupisz gotowej kabiny, co może wiązać się z dłuższym czasem oczekiwania. Ograniczeniem może być również cena, która jest wyższa w porównaniu do tradycyjnych kabin prysznicowych.

Przewiń na górę